Ekskursijos Rethimno regione

Samarijos tarpeklis (Ilgasis kelias)

Tuos, kurie mėgsta aktyvų poilsį, kviečiame pasivaikščioti ilgiausiu Europoje Samarijos tarpekliu. Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Tarpeklio ilgis apie 18 km, o plotis vietomis siekia 2,5 metro. Įsivaizduokite, kaip įspūdinga eiti tokiu keliu! Pakeliui išvysite daugybę žemyn nuo uolų čiurlenančių šaltinių, bažnytėlių, koplytėlių, apleistų kaimelių. Šioje teritorijoje gyvena daugybė retų gyvūnų, auga apie 450 rūšių augalų. Pasimėgavę įspūdinga gamta, galėsite išsimaudyti Libijos jūroje, bei popietę praleisti mažame žvejų kaimelyje.

Pasiimti: patogi avalyne būtina

Papildomai mokama: įėjimas į Samarijos tarpeklį, kelionė laivu

 

Samarijos tarpeklis (tinginiams)

Autobusu vykstama į Chora Sfakion kaimelį, kur laukia laivas, niugabensiantis į Agia Roumeli, kaimelį prie prie Samarijos tarpeklio pabaigos, kuri jūsų atveju bus įėjimas į tarpeklį. Kodėl šis maršrutas vadinamas Tinginiams? Todėl. Kad jūspats sau ponas ir šeimininkas, jūssprendziate, kie toli norite eiti tarpekliu. Mes dažniausiai rekomenduojame pasiekti bent jau Iron Gate arba Geležinius vartus. Čia jūs galėsite pasigrožėti siauriausia Samarijos vieta, pasidaryti nuostabių nuotraukų su nepakartojamais gamtos vaizdais. Šio pasivaikščiojimo mety, „tinginiukai‘ turi pakankamai laiko maudynėms, pietums ir kitoms pramogoms. Nurodytu laiku, vėl laveliu išvykstame iš Ag. Roumeli uostą, kur laukia autobusai. Ir vykstame autobusais namo

Tinginių Samarija labai tinka žmonėms su sveikatos problemom, bet degantiems noru atostogautu aktyviai. Tinka šeimoms su mažyliais bei senjorams.

Pasiimti: patogi avalyne būtina

Papildomai mokama: įėjimas į Samarijos tarpeklį, kelionė laivu

 

Imbros tarpeklis

Imbros tarpeklis isdiriekęs beveik paraleliai Samarijos tarpeklio, ir yra įdomus tiems, kas megsta kalnus ir pasivaikščiojimus juose, bet del kažkokių priežasčių negali eiti į Samarija. Tarpeklio ilgis yra į km, ir Imbros yra natras pagal ilgė Kretos tarpeklis. Nors Imbros nėra toks garsus kaip jo kaimynas Samarijos tarpeklis, jame ne mažiau gražios gamtos ir įspūdžių. Visas ėjimas užtrunka apie tris valandas. Pasimėgavus laukine kalnų gamta, autobusu vykstame į paplūdimį, kur Libijos jūros vandenys leis nusiplauti tarpeklio nuoargį. Išalkusių laukia vietos tavernos, siūlančios pietus

Tinka šeimoms su vaikais, senjorams, žmonėms su silpnesne sveikata arba tiesiog „tinginiukams“, mėgstantiems kalnus

Pasiimti: patogi avalyne būtina

 

Knosso Rūmai – Heraklionas

Tai ekskursija, kurios metu bus atskleista tiesa apie minojiečių kultūrą. Tai žvilgsnis atgal į gilią senovę ir Mino civilizaciją, kurios visos paslaptys dar iki šiol yra neatskleistos. Šios senovės kultūros istorija ir religijos mistiškumas garsina Kretą visame pasaulyje. Aplankysime pirmuosius Europoje pastatytus Knoso rūmus, sužinosime apie antikinės Graikijos tikėjimo ir garsiųjų mitų ištakas. Kiekvienam norisi iš arčiau pamatyti paslaptingąjį labirintą, kuriame gyveno paslaptingasis Minotauras. Aplankę istorinius rūmus vyksime į salos sostinę Heraklioną. Laisvo laiko metu galima paklaidžioti siaurutėmis Herakliono senamiesčio gatvelėmis. Jaukus venecijiečių laikų senamiestis – mėgstama ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų lankymosi vieta.

Papildomai mokama: įėjimas į Knoso rūmus

 

 Festos – Gortys – Matala

Ekskursija į pietvakarinę salos dalį. Jos metu aplankysite įdomias Kretos vietas, tokias kaip Messara plynaukštė. Taip pat vyksite į Gortyną, garsėjančią savo antikinės gyvenvietės liekanomis bei amfiteatru, Šv. Tito bazilika. Romėnų valdymo laikais Gortyna buvo salos sostinė. Kelionės metu lankysimės Festos, buvusioje Mino laikų sostinėje, kur stovėjo gal ne tokie garsūs kaip Knosas, bet reikšmingi Mino kultūrai rūmai, kadangi juose buvo rastas garsusis Festos diskas, kurio mokslininkams taip ir nepavyksta iššifruoti. Paskutinis sustojimas bus salos pietuose – Matala – hipių paplūdimyje. Čia turėsite laiko išsimaudyti ir papietauti. Pakeliui atgal į viešbučius sustosime Spili miestelyje, garsiame savo “Lūtų” fontanu

Pasiimti: maudymosi reikmenis

Papildomai mokama: įėjimas į Gortys, Festos

 

Chanija ir Kretos kaimeliai

Į Chaniją, antrą pagal dydį Kretos miestą, vykstame senuoju keliu, palei kurį driekiasi nuostabūs, nepakartojami tradiciniai Kretos kaimeliai. Pirmasis sustojimas – Turkų tvirtovėje, iš kurios atsiveria pasakiškas vaizdas į Soudą ir Soudos paplūdimį. Chalepoje sustosime pasigroėti nuostabiais vaizdais ir pasidaryti puikių nuotraukų. Ten ilsisi žymusis kovotojas už Kretos laisvę Eletherios Venizelou. Iš ten atsiveria magiškas vaizdas į senąja Kretos sostinę Chaniją. Pasigrožėję vaizdu iš toli, keliaujame į pačią Chaniją. Ten mūsų laukia otganizuotas pasivaikščiojimas (miesto apžvalga) po miesto centrą. O tada – laisvas laikas.

 

Pietinė Kreta arba trumpoji išvyka į pietinę Kretą

Atraskite kartu su mumis visą pietinės Kretos romantiką. Pietinė Kreta, kaip juokaujau vietiniai, tai vieta, kur Dievai, gamta ir žmonės nuolatos varžsi savo grožiu, bando įrodyti savo tobulumą. Vykdami į Pietus, kirsime didinguosius “Baltuosius kalnus”, po kurių mūsų laukia pirmasis sustjimas žalioje plynaukštėje Askifou. Po jo, trauksime nuostabiuoju Imbros tarpekliu, iki pat vaizdingo Chora Sfakion kaimelio, kur turėsime laiko kavos pertraukėlei. Iš Chora Sfakion mūsų laukia kelionė iki garsiosiojo Frankocastello kaimelio, kur stūkso legendinė 14 a tvirtovė. Apsilankę tvirtovėje, suksime namų link, o mus išlydės žydros Libijos jūros pakarantės, kur tarsi junti Afrikos krantų dvelksmą. Jūsų fotoaparatas spragsės be perstojo, pažadame!

Pietūs mūsų lauks Plakia kaimelyje, garsėjančiu savo tradicijomis bei gilia istorija. Čia pat turėsite galimybę atsigaivinti paplūdimyje.

Pasiimti: maudymosi reikmenis

 

Elounda – Sinalonga

Maloni ekskursija, jungianti kelionę laivu Mirabelio įlankos vandenimis ir apsilankymą venecijietiškoje tvirtovėje. Ekskursiją pradėsime vaizdingame Agijos Nikolajos mieste. Galėsite pasimėgauti kavos pertraukėle vienoje iš kavinių, išsidėsčiusių apie gražų ežerą pačiame miesto centre. Daugelis legendų ir mitų pasakojama, kad jame maudėsi Afroditė. Naujaisiais laikais įžymus prancūzų keliautojas Žakas Kusto bandė nustatyti šio ežero gylį, nes ilgus metus vietiniai gyventojai jį vadino bedugniu. Vėliau patrauksime į garsų kurortą Eloundą. Ten turėsime laisvo laiko pietums, po kurio laivu plauksime į Spinalongs salą. Spinalongos sala su venecijiečių forto liekanomis ir kareivinėmis – vaiduokliais beveik nepaliestais per amžius, yra išsidėsčiusi priešais Elundos pakrantę. Kelionė supažindins Jus su liūdnu salos likimu.

Papildomai mokama: laivas, įėimas į Spinalongos tvirtovę

 

Elafonisi

Šią išvyką mes juokais vadiname “palūdimio turas”, kadangi eksursija jos nepavadinsi. Tikslas – vienas grasiausių Graikijos ir kretos paplūdimių – Elafnisi. Elafonisi slepiasi pietvakarinėje Kretos salos dalyje, ir garsėja savo rausvu smelio atspalviu. Maža Elafnisi salelė pritraukia tūktančius lankytojų ir yra visų pasaulio bei Europos paplūdimių “TOP” sąrašų virūnėse. Keliaudami iki Elafonisi, pravažiuosime nuostabų Topolia tarpeklį, matysime daug senų, vaizdingų Kretos kaimelių, o viename – Elos kaimelyje – jų sustosime kavos petraukėlei (pusryčiams). Elafonisyje praleisime apie (pusryčiams). Elafonisyje praleisime apie 3 val. : jūsū laukia maudynės, pasivaikščiojimas ir kiti paplūdimio malonumai.

Pasiimti: maudymosi reikmenis

 

Damnoni – Palm Beach Preveli – Plakias

Dar viena neužmirštma diena Kretoje, kurios metu apalnkysime net tris nuostabius paplūdimius: Damnoni, Prelevi ir Plakias. Vykdami į salos pietus, pravažiuosime Kourtaliotis tarpeklį, kur aplankysime nuostabius krioklius ir tyro vandens šaltinius, įtekančius į mažą Preveli upę. Pasimėgavę kriokliais, autobusu patrauksime į Damnoni smėlėtąjį paplūdimį. Ir čia jūsų laukia sunkiausia kelionės dalis: turėsite apsispręsti, kokiu būdu norite pasiekti garsiąją Palmių giraitę ir Preveli paplūdimį: 1) pėsčiomis (trunka apie 15-20 min) 2) nusileisti stačiais laiptais 3) plaukti laivu (10 eur). Palmių paplūdimys Preveli išsidriekęs pietinėje Kourtaliotis tarpeklio pabaigos dalyje, pire Preveli upės žiočių. Aukštos tarpeklio uolos, žalias upės vanduo ir palmių giraitę daro šią Kretos vietą nepkartojama ir ypatinga. Preveli – vienas romantiškiausių Kretos paplūdimių. Jame mes praleisime apie 3val., kurių tikria pakaks pasimėgauti maudynėmis Libijos jūroje. Po poilsio paplūdimyje, į viešbučius grįšime kitu keliu, per įspūdingą Kotsifou tarpeklį.

Papildomai mokama: laivas

Pasiimti: maudymosi reikmenys

 

Gramvousa

Nepakartojama išvyka laivu į Gramvousos salą, kuri randasi Vakarinėje Kretos dalyje. Iš pradžių autobusu važiuosime į Kissamos uostą, kur mūsų lauks laivai. Persėdę į laivą plauksime į Gramvousos salą. Kelionės metu apžiūrėsite venecijiečių tvirtovę, pastatytą Kisamos įlankai saugoti nuo piratų bei turkų išpuolių. Tvirtovė yra net 137 metrų aukštyje virš jūros lygio, iš jos atsiveria nuostabūs vaizdai į aplinkines vietoves. Beto, laukia nepkartojamos maudynės žydrame skaidriame vandenyje.

Papildomai mokama: laivas

Pasiimti: maudymosi reikmenys

 

Vandens pasaulis

Kelionė mus nuves į vieną įdomiausių ir didzžiausių Graikijos akvariumų Creta Aquarium, kuris buvo įkurtas Jūros tyrimų instituto, nes tik duoda peno akims, besižavinčioms nuostabiu povandedniniu pasauliu, bet ir supažindina su Viduržemio jūros žuvimis, gyviais bei augmenija. Nustebsite, pamatę kad šioje jūroje gyvena ir žuvys, kurių čia sutikti nesitikime. Po eksursijos dalies Creta Aquarium, mūsų laukia malonumų metas – išvyka į vieną didžiausių Kretos vandens parkų Aqua Splash. Saulė, maudynės, kalneliai – visa tai suteiks daug malonumo, ypač turistams su mažaisiais.

Pasiimti: maudymosi reikmenis

Papildomai mokama:

 

Arkadi – Ida – Agia Galini

Tai išvyka, kurios metu yra galimybė pamatyti visko po truputį: kultūros, religijos, gamtos, Kretos tradicijų bei kaimelių ir aisku, maudynės.

Visų pirma sustosime Arkadi vienuolyne. Sustojimo metu pamatysime garsųjį Arkadi vienuolyną, kuris kovų metu buvo tapęs sukilėlių ir kovotojų prieš turkus centru. Sustosime vaizdingame Agia Galini kaimelyje, Spili miestelyje, garsėjančiame savo “Liūtų” fontanu, bei Amari slėnyje, nusidriekusiame Ida kalnuose. O maudynės mūsų laukiame viename smėlėtame paplūdimyje ant Libijos jūros kranto, čia pat galėsime pasimėgauti ir pietumis.

Papildomai mokama: įėjimas į Arkadi vienuolyną.

Pasiimti: maudymosi reikmenis

 

Pastabos:

Kalbos: EN, RUS, GER, FR,

Lietuviu kalba galima tik Herakliono regione!!!

Ekskursijų dienos gali keisti (prisidėti papildomų dienų)

Ekskursijų metu lankomų objektų eiliškumas gali keistis

Pateikti klausimus arba užsisakyti

galima tiesiog užpildžius paklausimo formą dešinėje

 

http://www.keliones1.lt/wp-content/uploads/2014/10/Picture4_MOD.png

EOT

 

 

.