Ekskursijos Herakliono regione

Knosas –Herakliono muziejus

 knosas sostas              Knosas              Knosas jauio ragai

Tai ekskursija, kurios metu bus atskleista tiesa apie minojiečių kultūrą. Tai žvilgsnis atgal į gilią senovę ir Mino civilizaciją, kurios visos paslaptys dar iki šiol yra neatskleistos. Šios senovės kultūros istorija ir religijos mistiškumas garsina Kretą visame pasaulyje. Aplankysime pirmuosius Europoje pastatytus Knoso rūmus, sužinosime apie antikinės Graikijos tikėjimo ir garsiųjų mitų ištakas. Kiekvienam norisi iš arčiau pamatyti paslaptingąjį labirintą, kuriame gyveno paslaptingasis Minotauras. Aplankę istorinius rūmus vyksime į salos sostinę Heraklioną. Laisvo laiko metu galima paklaidžioti siaurutėmis Herakliono senamiesčio gatvelėmis. Jaukus venecijiečių laikų senamiestis – mėgstama ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų lankymosi vieta.

Papildomai mokama : įėjimas į Knoso rūmus ir Archeologijos muziejų

Kruizas į Santorinį (KAS DIENĄ)

san11               san6             san4

Kelionė jūra į Santorinio salą. Iš karto vykstame į šiaurinėje salos dalyje esantį miestelį IJA. Tai miestelis, kuris įsikūręs ant kraterio atbrailos, su tipiška salai baltai-mėlyna architektūra. Jaukiose siaurose gatvelėse rasite nedideles suvenyrų parduotuvėles, kavines, meno galerijas, kurios suteikia miesteliui nepaprasto jaukumo. Šis miestas – tai pamėgta įvairiausių menininkų ir dailininkų vieta. Kitas sustojimas bus salos sostinėje FIROJE. Šiame mieste jums atsivers visas ugnikalnio krateris ir nuostabi panorama. Dėl unikalios architektūros, gyvenviečių išsidėstymo ypatumų, kvapą užgniaužiančios panoramos Santorinio sala yra viena iš pačių lankomiausių Graikijos ir Europos vietų bei vienas iš pačių gražiausių pasaulio kampelių.

Elafonisi     NAUJIENA!!!

elafinis fb ru 1             elafinisi fb 1               fb pink sand beach

Šią išvyką mes juokais vadiname “palūdimio turas”, kadangi eksursija jos nepavadinsi. Tikslas – vienas grasiausių Graikijos ir Kretos paplūdimių – Elafonisi. Elafinisi paplūdimys ne vieną kartą buvo ir geriausių Europos bei Pasaulio palūdymių dešimtuke. Elafonisi slepiasi pietvakarinėje Kretos salos dalyje, ir garsėja savo rausvu smelio atspalviu. Skaidrus jūros vanduo ir rausvas paplūdimio smėlis  leis jums pasijusti tarsi egzotiškuose kraštuose. Pasimėgavę maudynėmis ir poilsiu gražiausiame Graikijos paplūdimyje, pakeliui namo sustosime Chrysoskalitissa vienuolyne, iš kur atsiveria pasakiškas vaizdas į jūrą. Panorama mus apglėbia todėl, kad vienuolynas pastatytas ant aukštos uolos. Balti vienuolyno pastatai gerai matomis iš toli….O tie, kas noresite apsilanlyti viduje, paieškokite auksinio laiptelio: vietiniai sako, kad auksinį laiptelį pamato tik nuoširdžiai tikintys

Pasiimti: maudymosi reikmenys

Papildomai mokama: įėjimas į Chrysoskalitissa vienuolyną (pasirinktinai)

Spinalonga-Elounda-Ag.Nikolaos (BBQ)

spinalonga_ecrete_510_2               ag-nik1              Spinalonga

Maloni ekskursija, jungianti kelionę mažu kateriu Mirabelio įlankos vandenimis ir apsilankymą venecijietiškoje tvirtovėje. Spinalongos sala su venecijiečių forto liekanomis ir kareivinėmis – vaiduokliais beveik nepaliestais per amžius, yra išsidėsčiusi priešais Elundos pakrantę. Kelionė supažindins Jus su liūdnu salos likimu. Vėliau kateris nugabens Jus į Kolochitos įlanką, kus galėsite paplaukioti krištolo skaidrumo vandenyse ir papietauti. Ankstyvą popietę ekskursija toliau tęsis vaizdingame Agijos Nikolajos mieste. Galėsite pasimėgauti kavos pertraukėle vienoje iš kavinių, išsidėsčiusių apie gražų ežerą pačiame miesto centre. Daugelis legendų ir mitų pasakojama, kad jame maudėsi Afroditė. Naujaisiais laikais įžymus prancūzų keliautojas Žakas Kusto bandė nustatyti šio ežero gylį, nes ilgus metus vietiniai gyventojai jį vadino bedugniu.

Pasiinti: maudymosi reikmenis

Papildomai mokama: kelionė laivu, įėjimas į Spinalongos tvirtovę

 Samarijos tarpeklis (Ilgasis kelias)

samaria2               samaria5               sam6

Tuos, kurie mėgsta aktyvų poilsį, kviečiame pasivaikščioti ilgiausiu Europoje Samarijos tarpekliu. Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Tarpeklio ilgis apie 18 km, o plotis vietomis siekia 2,5 metro. Įsivaizduokite, kaip įspūdinga eiti tokiu keliu! Pakeliui išvysite daugybę žemyn nuo uolų čiurlenančių šaltinių, bažnytėlių, koplytėlių, apleistų kaimelių. Šioje teritorijoje gyvena daugybė retų gyvūnų, auga apie 450 rūšių augalų. Pasimėgavę įspūdinga gamta, galėsite išsimaudyti Libijos jūroje, bei popietę praleisti mažame žvejų kaimelyje.

Pasiimti: patogi avalyne būtina

Papildomai mokama: įėjimas į Samarijos tarpeklį, kelionė laiveliu

Imbros Tarpeklis

Imbros tarpeklis – tai gera alternatyva tiems, kurie myli kalnus ir pasivaikščiojimą po juos, bet dėl kažkokių  priežasčių negali ar nenori eiti į Samarijos tarpeklį. Imbros tarpeklis laikomas vienu gyliausiu Kretoje.

Imbros tarpeklis prasideda į pietus nuo Imbros kaimelio, esančio Askyfou plynaukštėje, ir yra 780 m aukštyje virš jūros lygio. O baigiasi šis nuostabus tarpeklis  5 km tolėliau nuo Komidates kaimo, visai šalia garsiojo Fragokastelo paplūdimio. Pasak staistikos, Imbros tarpeklį aplanko virš 50 tūkst. žmoniu per metus, kadangi pereiti šį tarpeklį yra lengva, jis įkandamas tiek senjorams, tiek mažiesiems, jau nekalbant apie jaunus, stiprius ir vikrius. Tarpeklyje yra takas ir nuorodos, bet nėra įrengta jokių patogumų. Ibros ilgis apie 7 km (vieni juokai, sakys tie, kurie Samarijoje ėjo visus 17 km), tad einant vidutinišku tempu Imbros galima per 3 val. Imbros tarpeklis garsėja tuo, kad turi uolą, kuri prmena savotiškas “vartus”, tarp aukštai į dangų pasistiebusių uolų, kurios beveik sudaro koridorių, uždengdamos dangaus žydrynę. Toje vietoje Imbros tėra 2 m pločio. Tačiau artėjant prie išėjimo link Komidates kaimo, tarpeklis įspūdingai atsiveria, SKirtingai nei Samarijos tarpeklyje, Imbrose nėra vandens, šaltinių ar kitokių patogumų.

Pasiimti: patogi avalyne būtina

Lassithi

crete-lassithi-plateau            pakeliui i las             Lassithi 1

Tai kelionė į didžiausią salos plynaukštę – Lasitį, esančią 800 m aukštyje. Aplankysime Mergelės Marijos moterų vienuolyną, jame išlikusios senos bizantiško stiliaus freskos, o taip pat Dievo Motinos ikona, kurią vietiniai salos gyventojai laiko stebuklinga. Kildami aukštyn sustosime pasigrožeti kalnų vaizdais. Aplankysime Vidiani vienuolyną. Toliau kelias mus ves link Psichro kaimo, čia kalnų papėdėje yra Dikti uola, kurioje, pasak mitologijos, gime Olimpo valdovas Dzeusas. Pasigrožėsite uoloje esančiais stalaktitais ir stalagmitais. Grįždami atgal sustosime tradiciniame kalnų kaime. Galėsite išvysti kaip žiedžiami keramikos gaminiai.

Papildomai mokama: įėjimas į Kerą vienuolyną, įėjimas į Dzeuso uolą

Knosas-Lassithi

Knosas programa                Knoso freska                Lassithi

Tai ekskursija du viename. Vienos išvykos metu aplankysite ir Knoso rūmus ir Lassithi plokščiakalnį už vienos ekskursijos kainą. Visų pirma vykstame i Heraklioną į Knoso rūmus. kur bus atskleista tiesa apie minojiečių kultūrą. Tai žvilgsnis atgal į gilią senovę ir Mino civilizaciją, kurios visos paslaptys dar iki šiol yra neatskleistos. Šios senovės kultūros istorija ir religijos mistiškumas garsina Kretą visame pasaulyje. Po Knoso rūmų,  palikę jų didybę, patrauksime į kalnus, kur visų pirma aplankysime Kera vienuolyną, kur saugoma viena seniausių Kretos ikonų.  Patraukę link plokščiakalnio, pakeliui grožėsimės gamtos vaizdais, senovės griuvėsiais. Psychro kaimelyje pamatysime, kaip senoviniu – liaudišku būdu žiedžiama keramika. Užsuksime ir  į Dzeuso uolą.  Kodėl ji garsi? Keliaukite ir sužinokite

Papildomai mokama: įėjimas į Knoso rūmus, įėjimas į Kerą vienuolyną, įėjimas į Dzeuso uolą

Pietinė Kreta (Gortys-Matala)

mat3           mat1         GGortys

Ekskursija į pietvakarinę salos dalį. Jos metu aplankysite įdomias Kretos vietas, tokias kaip Paliani vienuolyną, kuris yra seniausias vienuolynas saloje. Taip pat vyksite į Gortyną, garsėjančią savo antikinės gyvenvietės liekanomis bei amfiteatru, Šv. Tito bazilika. Romėnų valdymo laikais Gortyna buvo salos sostinė. Kelionės metu lankysimės Panagia Kaliviani vienuolyne. Paskutinis sustojimas bus salos pietuose – Matala – hipių paplūdimyje. Čia turėsite laiko išsimaudyti ir papietauti.

Papildomai mokama: įėjimas į Gortys

 Gramvousa-Balos

Gramvousa programa               gramvousa 7              Balos

Tai kelionė laivu norintiems pasigrožėti nuostabia gamta bei pailsėti laukiniame Balos lagūnos paplūdimyje. Kelionės metu apžiūrėsite venecijiečių tvirtovę, pastatytą Kisamos įlankai saugoti nuo piratų bei turkų išpuolių. Tvirtovė yra net 137 metrų aukštyje virš jūros lygio, iš jos atsiveria nuostabūs vaizdai į aplinkines vietoves. Iš ten plauksite į Balos lagūną, vieną gražiausių laukinės gamtos prieglobstyje esančių paplūdimių. Išskirtinis šios vietovės bruožas – skirtingų atspalvių, turkio ir mėlynos spalvos jūra ir baltas, minkštas smėlis. Programos eiliškumas gali keistis

Pasiimti: maudymosi reikmenis

Papildomai mokama: plaukimas laivu, ekologijos mokestis

 Kretos vakaras. Vakarinė programa

 Cretan night                  Kretos valaras                   Karouzano1

Įspūdinga graikų liaudies šokių programa restorane kalnų kaimelyje. Vakaro metu grojant gyvai muzikai susipažinsite su spalvingais tautiniais kostiumais ir populiariomis dainomis. Vakaro šeimininkai pavaišins tradicine graikų vakariene ir neribotu kiekiu vietinės gamybos vyno. Tai pati geriausia vieta pasijusti tikroje graikiškoje šventėje!

Pasiimti: Gerą nuotaiką

Chrissi Sala

chrissi sala-a           chrissi sala              crete beach new

Norite pajusti nuotykių dvasią? pasijusti tarsi troikų negyvenamoje saloje? Hrissi (auksinė) sala laukia jūsų. Tai smagi iškyla laivu salą, kur laukia nepakartoamos maudynes Libijos jūroje, auksinis smėlis, nuostabi gamta su kedrų giraitėmis ir senovės romėnų statinių liekanomis.

Pasiimti: maudymosi reikmenis

Papildomai mokama: kelionė laivu, ekologijos mokestis

Chania –  Kournas ežeras – Rethimnas

rethimnon           kournas             agnic_lake1

Tai  išvyka į Vakarinę salos dalį, kurios metu pamatysime nuostabųjį Chanijos miestą, buvusią Kretos sostinę, garsėjančia savo istoriaj bei grožių, pasivaikščiosime po senamiestį, pakvėpuosime siaurų gatvelių didybe. Vėlia patrauksime vienintelio Kretoje gėlavandenio ežero link. Kournas garsėja nepapratais peizažais, ramybe bei gamtos grožiu. Paskutinė išvykos dalis mus veda į Rethimno miestą, su venecijiečių uostu,  švyturiu, lodžija, fortezza bei kitomis grožybėmis, jau nekalbant apienepakartojamair spalvigą šio miesto istoriją

Pasiimti: maudymosi reikmenis

Pastabos:

Kalbos: EN, RUS, GER, FR, PL

P.S Lietuvių kalba eksursijos vyksta tiks surinkus grupę nemažesnę nei 15-20 žmonių

Ekskursijų metu lankomų objektų eiliškumas gali keistis.

Kelionių organizatorius pasilieka teisę atšaukti bet kurią ekskursiją dėl oro/gamtinių sąlygų arba esant Force majeur. Tokiu atveju su jumis bus susiekta ir suteikta visa informacija apie tolimesnius galimus veiksmus

Pateikti klausimus arba užsisakyti

galima tiesiog užpildžius paklausimo formą dešinėje

PATARIMAS:

Mieli keliautojai, primenu,kad keliaujant grupemis 10 ir daugiau zmoniu, taikomos grupines nuolaidos. Patarimas: nebutina is tiesu buti grupe, galima susiorganizuoti grupe tiesiog is turistu, poilsiaujanciu tame paciame viesbutyje ar net gretimuose. Giminemis patapti nereikes, tiesiog gausite geresnes kainas :)


     tourlingclub-member Keliones1 LT

                                                                    EOT

                                                        EOT License: 1039 E 6061 00846 00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 #keliones1lt #eksursijoskretoje #Kreta #pigiosekskursijoskretoje #kelioneskretoje #